Інклюзивна освіта в дії: у школах Запорізької області стартував новий проєкт підтримки дітей
У 10 школах Запорізької області реалізується проєкт «Інклюзивна освіта та індивідуальна підтримка дітей», який імплементує ГО «Відповідальні громадяни» за підтримки Save the Children in Ukraine. Протягом 3,5 місяців команда організації працюватиме з учнями з особливими освітніми потребами та інвалідністю, а також із фахівцями, які забезпечують їхній супровід у навчальному процесі.
Запорізька область залишається одним із регіонів, де потреба в підтримці інклюзивної освіти є особливо гострою. В умовах війни школи стикаються з численними викликами: браком спеціалізованого обладнання, обмеженим доступом до сучасних навчальних матеріалів та недостатніми ресурсами для якісного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.
У межах проєкту школи отримають обладнання для навчання й розвитку, а понад 500 учнів — індивідуальні навчальні набори. Окремий напрям роботи передбачає менторську підтримку педагогів і профільних фахівців, зокрема вчителів, асистентів, логопедів, дефектологів та спеціалістів з інклюзивної освіти. Це допоможе посилити спроможність освітніх закладів створювати безпечне, доступне та підтримувальне середовище для кожної дитини.
Проєкт спрямований на те, щоб діти з особливими освітніми потребами мали рівний доступ до якісної освіти, необхідних ресурсів і професійного супроводу незалежно від обставин, у яких живе та навчається їхня громада.
«Ми часто говоримо про доступ до освіти як про право. Але за цим словом стоять конкретні діти, яким потрібен конкретний інструмент або фахівець поруч. Цей проєкт покликаний зробити таку підтримку реальною та доступною для тих, хто її потребує найбільше», — зазначив директор проєктів та програм ГО «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес.
Більше проєктів
-
Проекти гуманітарного реагуванняПрограма грошової підтримки для ВПО у м. Дніпро та м. ЗапоріжжяЗавершенийГромадська організація “Відповідальні громадяни” у партнерстві з Корпусом Милосердя реалізували програму видачі багатоцільової грошової допомоги домогосподарствам, які постраждали від воєнних дій.
-
Проекти гуманітарного реагуванняПроєкт: «Багатосекторальне гуманітарне реагування та підтримка доступу до базових послуг для населення прифронтових і важкодоступних громад Харківської області»ЗавершенийГО «Відповідальні громадяни» реалізує цей проєкт у партнерстві з Acted у межах фінансування Ukrainian Humanitarian Fund (UHF), забезпечуючи дотримання принципів гуманності, неупередженості, прозорості та підзвітності перед громадами.
-
Освітні програми для дітей та молодіПроєкт: “Будуємо майбутнє”Завершений01 грудня 2023 року стартував наш спільний проєкт з World Vision International, який тривав до 31 травня 2024 року та охопив Донецьку, Запорізьку та Дніпропетровську області.
-
Проекти гуманітарного реагуванняПроєкт: “Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні”ЗавершенийГО "Відповідальні громадяни" разом з World Vision International реалізували спільний проєкт на території Донецької, Харківської та Дніпропетровської областей. Цей проєкт розпочався у вересні 2023 та завершився у серпні 2024 року.
-
Освітні програми для дітей та молодіПроект ГО “Відповідальні громадяни” з Урядом Фарерських островівЗавершенийПроєкт спрямований на те, щоб подолати освітні втрати школярів на сході України, які не мали змоги повноцінно засвоїти навчальні програми. На меті — охопити дітей, які були вимушені змінити декілька шкіл через переїзди, відсутність зв’язку та інші об’єктивні причини, пов’язані з військовими діями.
-
Проєкт «Комплексна багатосекторальна допомога для вразливих сімей у Харківській області»Проєкт реалізується за підтримки Гуманітарного фонду України, благодійним фондом «Єдність за майбутнє", громадською організацією «Відповідальні громадяни» та благодійною організацією «Благодійний фонд “Розвиток та соціальна справедливість України”».
-
Проєкт: “Послуги захисту для найвразливіших дітей та батьків (або осіб, які їх замінюють) у громадах Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей” за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів Америки та ЮНІСЕФ в УкраїніУ 2025 році проєкт був подовжений за напрямом: “Послуги захисту для найвразливіших дітей та батьків (або осіб, які їх замінюють) у громадах Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей” на 2026-2027 роки.
-
Побудова та розвиток кар'єриПроєкт LIVES 3.0 у партнерстві з Mercy Corps та за фінансової підтримки уряду Великої БританіїЗавершенийПроєкт LIVES 3.0 спрямований на підтримку постраждалих від війни громад. Завдяки міжнародній співпраці та злагодженій роботі команди, ми прагнемо допомагати людям адаптуватися до нових реалій, розвивати їхній потенціал і забезпечувати основні потреби.