Деталі проєкту

Психосоціальна підтримка для сімей з дітьми на деокупованих територіях Харківщини

Психосоціальна підтримка для сімей з дітьми на деокупованих територіях Харківщини, – досвід роботи ГО «Відповідальні громадяни» у партнерстві з БО «Надія та житло для дітей» .

Протягом трьох місяців на Харківщині працювали мобільні бригади ГО «Відповідальні громадяни», які надавали психосоціальну підтримку для сімей з дітьми. Головна цікавість проєкту в тому, що він націлений на мешканців нещодавно звільнених територій в Ізюмській та Балаклійській громадах, особливо в навколишніх селах.

Всього на цих територіях працюють п’ять мобільних бригад, кожна з яких складається з соціального працівника, медичного спеціаліста та психолога. Перевага саме мобільних бригад полягає в тому, що таким чином можна охопити населені пункти, з якими немає якісного транспортного сполучення. Тобто реалізується принцип відвідати кожну сім’ю окремо, подивитися в яких умовах живуть діти, поспілкуватися як з ними, так і з їхніми батьками або опікунами, визначити потреби, надавати супровід.

Також важливо, що одразу три спеціаліста працюють в кожній бригаді і в кожного є своя роль.

Соціальний працівник відповідає за первинну діагностику життєвих умов дитини, веде профіль кожної родини, знає куди переадресувати отримувачів допомоги із специфічних питань, наприклад, як отримати підтримку від держави або інших гуманітарних організацій.

Медичний працівник проводить базовий огляд дитини, та надає консультацію щодо подальших кроків, якщо вони необхідні.

Психолог працює з більш тонкими матеріями – в його коло обов’язків входить оцінити та виявити проблеми психологічного характеру та супроводжувати дитину в наданні подальшої реабілітації. На жаль, люди які пережили бойові дії та окупацію, мають достатньо проблем, з якими треба працювати. І це стосується не тільки дітей – до спеціалістів часто звертаються батьки зі скаргами на підвищену тривожність.

Всього за проєктом працювали п’ять мобільних бригад які зробили 182 виїзди, охопивши 785 сімей. Загальна кількість дітей, які отримали допомогу, склала 1274, серед яких 60 переселенців та 12 дітей з інвалідністю. 96 випадків були класифіковані як складні. За ними було впроваджено додатковий супровід (кейс-менеджмент).

396 родин отримали допомогу у вигляді гігієнічних наборів.

Більше проєктів