Деталі проєкту

Соціально-реабілітаційні заходи для дітей з прифронтової зони

Діти, що мешкають на територіях, близьких до лінії розмежування на сході України, знаходяться у постійному внутрішньому напруженні, вони в зоні ризику стати свідками або жертвами насильства. Велика кількість досліджень підтверджують, що у дітей будь-якого віку психологічна травма має більш глибинні причини та тяжчі наслідки, аніж у дорослих. У дітей ще не сформований механізм виходу зі стресової ситуації.

У випадку, якщо дитина разом з рідними залишила територію конфлікту, вона також могла зазнати стресу. Спогади про обстріли, розлука з друзями та звичним оточенням, пошук нових знайомих, а також зменшення уваги батьків – скромний список факторів, що можуть впливати на стан дитини.

«Відповідальні громадяни» спільно с міжнародною організацією Mercy Corps реалізовують програму захисту дітей. Соціально-реабілітаційні заходи проходять у населених пунктах, які знаходяться в зоні бойових дій, а також у місцях, де велика кількість переміщених осіб.
Заходи у форматі ярмарку розваг, фільмотерапії, ігротеки та творчого вечора – це можливість для дітей відволіктися від гнітючих зовнішніх факторів.

Види діяльності на святах дозволяють кожному учаснику проявити свої творчі здібності, отримати позитивні емоції від процесу та результату роботи, допомагають дітям соціально адаптуватися, набути впевненості у власних силах. Прагнення творчого самовираження може стати поштовхом до позитивного ставлення до світу. Різноманітні завдання та вправи допомагають дітям зняти емоційну напругу та позбутися, нехай і на деякий час, психологічного стресу, отриманого внаслідок негативних подій на сході.

Ці заходи – можливість для дітей повернутися зі світу дорослих, де щоденно доводиться бачити та чути вибухи снарядів, у світ безпосередності та радості. Стан безтурботності є нормою поведінки дитини, її не повинні займати питання війни.

Під час заходу учасники проявляють свої найкращі якості, навчаються долати складні ситуації, підтримувати тих, хто поруч. Діти знаходять способи почути та зрозуміти один одного, домовитися, працювати в команді та доносити свою точку зору безконфліктним шляхом.

Учасники отримують масу позитивних емоцій та гарного настрою, можливість відволіктися від страху нинішнього часу, а найголовніше – досвід виходу зі стресових ситуацій та спільного вирішення проблем.

Більше проєктів