Новина

Працюємо на випередження на прифронтових

Донеччина – гаряча точка подій. Зараз особливо, всі минулі роки – постійно.

В населених пунктах, які потерпають від постійних обстрілів – вкрай важкі умови. Місцеве населення потребує постійної гуманітарної допомоги та у багатьох не вистачає коштів на те, щоб евакуювати родину.

Останні місяці команда ГО «Відповідальні громадяни» системно працює на випередження. В Покровську, Гродівці, Новогродівці та Новоекономічному реалізується наш проєкт у партнерстві з World Vision International в рамках якого місцеві мешканці можуть зареєструватися на багатоцільову грошову допомогу.

“Відсутність водопостачання, перебої зі світлом та зв’язком, відсутність роботи, частково зруйнована інфраструктура, будинки, школи – це перелік проблем з якими стикаються жителі населених пунктів. Тому грошова допомога має критичне значення. Особливо, беручі до уваги те, що люди можуть самостійно обирати, куди витратити гроші. Нам вдалось зареєструвати понад 1,5 тисячі людей. Серед яких переважно вразливі категорії населення. Ті, у кого було пошкоджено житло, багатодітні родини, люди з хронічними захворюваннями”, — пояснює координатор проєкту Ольга Беляєва.

Реєстрація у місцях, що перебувають поблизу лінії зіткнення, не лише мала свої ризики, але й ставила перед командою нові завдання. Зокрема, як організовувати вчасну допомогу в умовах часткової відсутності мобільного зв’язку. Від усіх відповідальних, хто задіяний в проєкті, це вимагало цілодобової залученості та перебування на постійному зв’язку з отримувачами коштів.

“Зазвичай, після обробки анкет, ми телефонуємо учасникам проєкту, щоб уточнити дані та запросити їх на очну реєстрацію. Але через відсутність зв’язку у цих громадах, завдання виявилося надскладним. Інколи нам доводилося телефонувати кілька десятків разів годинами, намагаючись «піймати», коли у людини знову з’явиться зв’язок. Та розуміючи ситуацію ми вже не рахували час та намагалися додзвонитися після 10 вечора, коли навантаження на мережу було меншим. В кожного з нас була особлива відповідальність за те, що ми не маємо права здаватися, щоб допомогти кожній людини, яка до нас звернулася», — розповідає оператор гарячої лінії проєкту Юлія.

Важливо, що в цій боротьбі ми були не самі. Пришвидшити процес та допомогти з координацією нам дуже злагоджено допомагали представники органів місцевої влади.

“Кожного разу виїжджали в громади з відчуттям наповненості та без остраху. Завжди в повному екіпіруванні та з позитивними думками. Адже розуміли, наскільки важлива наша справа. Ми реєстрували усіх, хто подавав заявки. Коли форма предреєстрації була ще відкрита, то допомагали й іншим подати заявку, бо не всі мали смартфони з інтернетом. Поки була можливість – реєстрували усіх, хто відповідав критеріям програми”, – додає Ігор, адміністратор реєстраційної команди.

Перші виплати людям нараховані вже в травні. У зворотному зв’язку, отримувачі поділилася, що ці гроші дадуть їм можливість евакуюватися в безпечніші регіони або відновити житло.Проєкт “Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні”, який реалізує ГО “Відповідальні громадяни” за підтримки міжнародної гуманітарної організації World Vision, виявився необхідним для місцевого населення. Він охоплює Донецьку, Дніпропетровську та Харківську області.

Більше новин