Новина

Як соціальна допомога змінює життя: Історія родини Юлії з Кривого Рогу

Юлія з Кривого Рогу сама виховує чотирьох дітей. Її життя змінилося назавжди після втрати чоловіка. Залишившись одна з дітьми, Юлія взяла на себе відповідальність за всю родину. «Це велика відповідальність. І ми з чоловіком покладалися, в основному лише на себе, так звикли. Але війна змінила все», — ділиться Юлія.

Найменша Поліна ще ходить у садочок, восьмирічний Петрусь росте допитливим, старшій доньці вже 19, а 15-річний Ян — хлопець із особливими потребами. Ян незрячий через генетичний збій, який спричинив недорозвинення зорових нервів. Проте хлопець не здається — він мріє створювати програмне забезпечення для незрячих людей. «Я програміст, у мене є вже чотири проєкти. Я спеціалізуюсь на програмному забезпеченні для незрячих. У нас мало чого доступно для нас, особливо в Україні», — розповідає Ян.

«Хлопець навчається дистанційно, займається музикою і бере участь у конкурсах. «Він співає чудово. Приймає участь у різних конкурсах дистанційно. І в нас є і нагороди, і дипломи», — з гордістю додає мама.

Сім’я Юлії отримує підтримку завдяки спільному проєкту ГО «Відповідальні громадяни» та UNICEF. Організація надала соціальний супровід та допомогла вирішити нагальні питання. «Ми зрозуміли, що з психологами можемо дати більше їм користі», — пояснює Іван Бережанський, соціальний працівник UNICEF, – ми не просто оформляли виплати від ЮНІСЕФ чи компенсацію за втрату годувальника, а й допомагали з документами, підказували, куди звернутися, були на зв’язку весь час, щоб родина не лишалася сам на сам із проблемами».

«Ми потребували цього психологічного супроводу, бо якісь питання такі в нас були, з якими ми самі не знали що робити та самостійно знайти вихід», — зізнається Юлія.

Підтримка UNICEF стала важливою для родини в найскладніші моменти. «Вони нас дуже сильно підтримували. Ми їм дуже вдячні. Дуже», — підкреслює Юлія.

Сьогодні Ян мріє допомагати іншим незрячим людям через свої проєти. «Я навіть у конкурсах виступаю та вважаю, що мої знання вже можуть допомогти людям, які не мають зору», — ділиться хлопець. Завдяки підтримці і власній наполегливості, ця сім’я знаходить сили, рухається вперед та долає труднощі. 

Таку комплексну підтримку ГО “Відповідальні громадяни” надають в чотирьох регіонах на сході України, охоплюючі підтримкою людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Для реалізації такої підтримки створені 48 Просторів дружніх до дитини, де родини з дітьми можуть отримати комплексні послуги. У віддалені та прифронтові громади виїжджають 52 мобільні бригади фахівців.  

Більше новин