Деталі проєкту

Видача гігієнічних та зимових наборів для 2000 домогосподарств в Донецькій та Луганській областях

ГО «Відповідальні громадяни» спільно з Міжнародною організацією з міграції c жовтня 2016 року по березень 2017 року здійснює програму видачі гігієнічних і зимових наборів в 16 населених пунктах Донецької та Луганської областей, наближених до лінії зіткнення, серед 2000 соціально вразливих сімей.

Причини реалізації проекту

На сьогоднішній день в цільовій гуманітарній допомозі мають потребу переважно жителі сільської місцевості, які проживають поблизу лінії фронту.

Населення цих зон фактично знаходиться в ізоляції і не має доступу до продовольчих і непродовольчих товарів, належного медичного обслуговування та медикаментів. Автобусне сполучення між прифронтовими селами і прилеглими містами за останні кілька років сильно скорочено або зовсім припинилося.

Населення має дуже низький рівень доходів. Люди працездатного віку не мають доступу до ринку праці та постійних джерел доходів. У більшості випадків населення таких районів живе тільки за рахунок соціальних виплат.

Приватні підприємці, що займаються реалізацією життєво важливих продуктів, штучно завищують ціни, тому що місцеве населення не має альтернативних джерел, де можна було б придбати ці товари.

Відповідно до проведених досліджень, основними пунктами витрат для 73% населення в прифронтових зонах є продукти харчування (70-84% від загальних витрат) і медикаменти (13-19% від загальних витрат). Витрати на засоби гігієни у більшості населення складають 3-5% від загальних витрат. Зустрічалися випадки, коли люди зовсім не використовували засоби гігієни, тому що не могли собі цього дозволити.

Неможливість дотримуватися гігієнічних норм через недостатній доступ до таких товарів може призвести як до окремих захворювань і летальних випадків, так і до масових епідемій.

Очікувані результати від реалізації проекту

Забезпечення гігієнічними наборами дозволить дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і знизити ризик розвитку епідемій, які характерні для весняного періоду і можуть мати непередбачувані негативні наслідки як для окремих громадян, так і для суспільства в цілому.

Крім того, забезпечення гігієнічними наборами дозволить людям витратити збережені кошти на інші невідкладні потреби, що не покриваються гуманітарною допомогою (продукти, медикаменти, ремонт зруйнованого житла, одяг, освіту дітей тощо).

Більше проєктів