ГО “Відповідальні громадяни” 10 років
Цього дня 10 років тому в Донецьку було засновано нашу організацію – «Відповідальні громадяни». Точніше буде сказати, що 10 червня 2014 року її засновники, – а їх було четверо, – лише познайомилися між собою та домовилися створити ініціативну групу, яка мала стати справжньою організацією через рік. Свою назву група знайшла трохи пізніше, а саме 18 червня, коли ми вигадали ім’я «Відповідальні громадяни».
Що означає ця назва? Воно значить, що група небайдужих громадян готова взяти на себе відповідальність за допомогу людям, які страждають. Ми готові це робити за будь-яких обставин навіть тоді, коли вони проти нас.
Наша організація за ці десять років пережила різні періоди. У 2014-2016 роках ми були єдиною організацією, яка виступала за територіальну цілісність України та змогла працювати на непідконтрольних територіях. Це був період героїзму, відчайдушного волонтерства, коли ми не боялися возити допомогу до найнебезпечніших зон. У 2016-2018 роках, коли ми вже працювали на підконтрольних Україні територіях, настав час великих проєктів, у яких ми стали партнерами таких організацій, як Всесвітня Продовольча Програма, Міжнародна Організація Міграції та інші. У 2018-2020 роках ми почали спробувати проєкти розвитку, націлені на молодь та психосоціальні програми для сімей з дітьми.
Потім настав 2022 рік, який все змінив і ми не могли залишатися осторонь. Для нас 2022-2024 роки це етап масштабних програм допомоги, бурхливого зростання організації та відкриття нових напрямків діяльності. І, звісно, відповідальності за допомогу нашим людям у нових обставинах.
Сьогодні «Відповідальні громадяни» є великим партнером із реалізації міжнародної допомоги в Україні. На даний момент у реалізації знаходяться проєкти із загальним бюджетом 200 млн гривень, ми працюємо у чотирьох областях: у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій, тримаючи в пам’яті та Луганську область, а сфери діяльності організації охоплюють не лише пряму гуманітарну допомогу, а й психосоціальну підтримку для сімей з дітьми та освіту.
Наш найголовніший актив – це, безперечно, люди. Нині нас понад 250 осіб, і саме ваша щоденна праця робить нашу організацію успішною. Серед нас більшість — це вихідці з постраждалих регіонів, і ми знаємо, з якими труднощами стикаються їхні жителі. В організації працює багато переселенців і для нас окрема гордість, що ми можемо не лише допомагати іншим людям, а й своїм співробітникам даємо можливість гідно жити та заробляти шляхетною працею.
Ваша самовіддача в буквальному значенні рятує людські життя. Тому сьогодні мої найтепліші слова та побажання – для вас. Найбільше мені хочеться, щоб ви бачили у нашій організації надійну опору та підтримку для самих себе та своїх сімей. Ми завжди займатимемося розвитком наших співробітників і будемо готові допомогти у скрутну хвилину.
Особливі слова подяки я хочу адресувати нашим партнерам та донорам, адже це саме їхня незмінна допомога та підтримка дають нам можливість робити добрі справи. ЮНІСЕФ, World Vision International та Mercy Corps надають нам максимальну допомогу у ці темні для України часи. Ми дуже цінуємо ці відносини, які за роки стали не просто робочими, а й по-справжньому партнерськими та дружніми.
Попереду у нас нові горизонти та нові звершення. Коли 5 років тому я писав такий самий лист, я мріяв, що через 5 років вже настане мир на нашій землі, і ми зможемо від проєктів екстреного реагування перейти до відновлення та розвитку. До моєї печалі цього не сталося, і ми знову маємо допомагати людям вижити. Але я вірю, що одного дня мир настане і наша організація зможе знайти собі нове місце, займаючись налагодженням нормального життя. І до цього треба починати готуватись вже зараз.
А поки що ми робитимемо все можливе, щоб реалізувати свою місію та візію – забезпечити гідне життя людям на Сході України.
З повагою, Енріке Менендес
Співзасновник гуманітарної організації «Відповідальні громадяни»
Більше новин
-
Підтримка в євакуації: надихаюча історія фахівчині команди ВідповідальнихСитуація у прифронтових громадах на сході України змінюється щогодини. Кількість людей, які потребують допомоги після евакуації, постійно зростає та вимагає від нас швидкого реагування. Працівниця ГО «Відповідальні громадяни» Юлія теж стала внутрішньо переміщеною особою.
-
Ukraine: Going underground to escape the conflictLocal volunteer Olga Kosse – who works for the grassroots NGO Responsible Citizens – said many people yearn for a return to a life that is now part of their past. ...
-
У Києві відбувся форум про важливість економічного відновлення громадДиректор проєктів та програм ГО «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес узяв участь у форумі «Чому ініціативи з економічного відновлення важливі», що пройшов у Києві в межах проєкту JERU (Joint Emergency Response in Ukraine).
-
«Ми залишили дім, але не знайшли безпеки»: що показало опитування евакуйованих з ДонеччиниАналіз досвіду евакуації, що має формувати нові підходи до підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні
-
«Відповідальні громадяни» долучилися до Форуму підтримки сімейних форм виховання у Кривому РозіЗахід став важливою платформою для обговорення шляхів, як кожна дитина може зростати у турботливому родинному колі, а не в умовах інституційного догляду.
-
Aid freeze promises hard winter in UkraineOlga Kosse, with Responsible Citizens, which provides food, health and household items to civilians on both sides of the frontline, said she was worried that if thi...
-
Відправили 140 кг допомоги до Харківської областіЗавдяки спільним зусилям компанії Nova Poshta Humanitarian та громадської організації «Відповідальні громадяни» до прифронтових громад Харківської області було дост...
-
BRIDGE 2.0: Посилення партнерств задля безпеки«Будь-які рішення мають ґрунтуватися на потребах людей», — зазначила регіональна координаторка ГО «Відповідальні громадяни» Оксана Іватіна на форумі, де обговорювали удосконалення евакуаційних процесів і нові механізми координації гуманітарної допомоги.