Новина

ГО “Відповідальні громадяни” 10 років

Цього дня 10 років тому в Донецьку було засновано нашу організацію – «Відповідальні громадяни». Точніше буде сказати, що 10 червня 2014 року її засновники, – а їх було четверо, – лише познайомилися між собою та домовилися створити ініціативну групу, яка мала стати справжньою організацією через рік. Свою назву група знайшла трохи пізніше, а саме 18 червня, коли ми вигадали ім’я «Відповідальні громадяни».

Що означає ця назва? Воно значить, що група небайдужих громадян готова взяти на себе відповідальність за допомогу людям, які страждають. Ми готові це робити за будь-яких обставин навіть тоді, коли вони проти нас.

Наша організація за ці десять років пережила різні періоди. У 2014-2016 роках ми були єдиною організацією, яка виступала за територіальну цілісність України та змогла працювати на непідконтрольних територіях. Це був період героїзму, відчайдушного волонтерства, коли ми не боялися возити допомогу до найнебезпечніших зон. У 2016-2018 роках, коли ми вже працювали на підконтрольних Україні територіях, настав час великих проєктів, у яких ми стали партнерами таких організацій, як Всесвітня Продовольча Програма, Міжнародна Організація Міграції та інші. У 2018-2020 роках ми почали спробувати проєкти розвитку, націлені на молодь та психосоціальні програми для сімей з дітьми.

Потім настав 2022 рік, який все змінив і ми не могли залишатися осторонь. Для нас 2022-2024 роки це етап масштабних програм допомоги, бурхливого зростання організації та відкриття нових напрямків діяльності. І, звісно, відповідальності за допомогу нашим людям у нових обставинах.

Сьогодні «Відповідальні громадяни» є великим партнером із реалізації міжнародної допомоги в Україні. На даний момент у реалізації знаходяться проєкти із загальним бюджетом 200 млн гривень, ми працюємо у чотирьох областях: у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій, тримаючи в пам’яті та Луганську область, а сфери діяльності організації охоплюють не лише пряму гуманітарну допомогу, а й психосоціальну підтримку для сімей з дітьми та освіту.

Наш найголовніший актив – це, безперечно, люди. Нині нас понад 250 осіб, і саме ваша щоденна праця робить нашу організацію успішною. Серед нас більшість — це вихідці з постраждалих регіонів, і ми знаємо, з якими труднощами стикаються їхні жителі. В організації працює багато переселенців і для нас окрема гордість, що ми можемо не лише допомагати іншим людям, а й своїм співробітникам даємо можливість гідно жити та заробляти шляхетною працею.

Ваша самовіддача в буквальному значенні рятує людські життя. Тому сьогодні мої найтепліші слова та побажання – для вас. Найбільше мені хочеться, щоб ви бачили у нашій організації надійну опору та підтримку для самих себе та своїх сімей. Ми завжди займатимемося розвитком наших співробітників і будемо готові допомогти у скрутну хвилину.

Особливі слова подяки я хочу адресувати нашим партнерам та донорам, адже це саме їхня незмінна допомога та підтримка дають нам можливість робити добрі справи. ЮНІСЕФ, World Vision International та Mercy Corps надають нам максимальну допомогу у ці темні для України часи. Ми дуже цінуємо ці відносини, які за роки стали не просто робочими, а й по-справжньому партнерськими та дружніми.

Попереду у нас нові горизонти та нові звершення. Коли 5 років тому я писав такий самий лист, я мріяв, що через 5 років вже настане мир на нашій землі, і ми зможемо від проєктів екстреного реагування перейти до відновлення та розвитку. До моєї печалі цього не сталося, і ми знову маємо допомагати людям вижити. Але я вірю, що одного дня мир настане і наша організація зможе знайти собі нове місце, займаючись налагодженням нормального життя. І до цього треба починати готуватись вже зараз.

А поки що ми робитимемо все можливе, щоб реалізувати свою місію та візію – забезпечити гідне життя людям на Сході України.

З повагою, Енріке Менендес

Співзасновник гуманітарної організації «Відповідальні громадяни»

Більше новин