Новина

Щотижнева гуманітарна допомога, навчання, тренінги та нові можливості в пошуку роботи

В такому насиченому темпі пройшли чотири місяці спільного проєкту ГО “Відповідальни громадяни” та Mercy Corps, що фінансувався урядом Великої Британії.

В цей раз ми мали на меті підтримати людей зі сходу України в декількох напрямках. Надати гуманітарну або психологічну підтримку, а разом з цим – відкрити їм можливості знайти нову професію та роботу. І хоча проєкт був доволі короткостроковим, він викликав найбільший позитивний резонанс у суспільстві.

Що нам вдалося зробити:

  • Ми видали 13 714 продуктових наборів та 23 515 гігієнічних наборів в дев’яти громадах Донецької області та в семи Дніпропетровської. Допомогу отримали люди, які постраждали від війни, серед них внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, родини з дітьми.
  • За чотири місяці нам вдалося провести 20 профорієнтаційних тренінгів для 326 людей, які залишилися без роботи, а зараз потребують фахової підтримки. До наших тренінгів в громадах змогли долучитися не тільки мешканці Донецької, а й Харківської та Запорізької областей.
  • Разом з цим, ми провели 3 тренінги для працівників Центрів зайнятості в чотирьох регіонах на сході України. Це було потрібно для того, що вони могли краще розуміти потреби та ефективніше допомагати людям, які постраждали від війни отримати нову роботу. До цього долучився 81 працівник держустанов.
  • Майже 200 фахівців пройшли тренінги “Навички управління стресом” для надання допомоги людям на прифронтових територіях. Протягом трьох місяців ми навчали волонтерів, членів громадських організацій, соціальних працівників навичкам, що сприяють самовідновленню.

Важливою складової нашої роботи стало фінансування курсів отримання нових спеціальностей для людей, які втратили роботу. Так, за результатами проєкту 104 з них пройшли навчання за напрямами, які обирали самі. Зокрема, 35 людей отримали нові навичкі в IT-сферіі, 39 – в сфері діджітал, 28 – пройшли курси бухгалтерського обліку та 1 людина опанувала нову спеціальність в інструстії краси.

“Унікальність цього проєкту – багатокомпонентність. У ньому була і пряма підтримка людей продуктами харчування та гігієною, і робота на перспективу – шляхом навчання людей нової професії та навичок, необхідних для пошуку роботи. У цьому сенсі проєкт важливий не тільки як миттєва допомога, а й як той, що підвищує стійкість громад. Нашій організації важливо працювати в цьому напрямку, тому що гуманітарна допомога рано чи пізно закінчитися, а навички, які отримують люди, залишаться назавжди”,- коментує директор проєктів та програм ГО “Відповідальні громадяни” Енріке Менендес.

Ми лишаємося поряд з усіми учасниками нашого проєкту, тому що ключова місія ГО “Відповідальні громадяни” – боротися за гідне життя для людей на сході України.

Проєкт ”Посилення спроможності громад у Східних областях України через програми гуманітарної, психологічної та профорієнтаційної підтримки” завершився. Попереду нова співпраця з Mercy Corps Ukraine. Слідкуйте за оновленнями.

Більше новин