Новина

Мобільна допомога в дії: історія нової психологині в нашій команді

Для нашої команди дуже відповідально, коли до нас приходять люди за першим досвідом фахової роботи. Особливо, коли це свідомий вибір людини — змінити напрямок та обрати допомогу людям своєю професією.

Психологиня Тетяна працює з нами всього місяць, але знайти в неї вільну хвилину — справа не з простих.
«Зараз збираю команду в дорогу. Ми почали працювати з новою багатодітною родиною та хочемо встигнути до них у світлу частину доби», — каже наша нова працівниця. Зараз вона психолог нашої мобільної бригади у Личківському районі Дніпропетровської області. А за сумісництвом — дівчина ще й водійка, адже сама за кермом возить районом всю бригаду психосоціальної допомоги.

У минулому Тетяна — медична сестра. Вона пройшла весь період пандемії коронавірусу, як каже, в «бойових умовах». Потім, після доброї поради керівника медзакладу, який побачив у дівчині хист, вирішила спробувати свої сили у психології. Вступила до МАУП (Міжрегіональної академії управління персоналом), а тепер отримані знання використовує на щоденній практиці.

«Я вперше у гуманітарній організації та вперше працюю за новим фахом. Це справді безцінний досвід та можливість. Є свої певні складнощі, випробування, але щодня я переконуюся, що можливості людей справлятися з викликами неосяжні. А щоб їх відкрити, іноді потрібна лише щира та фахова підтримка іншої людини, яка буде поряд у потрібний час поряд», — розповідає Тетяна.

Каже, що й встигла вже отримаит свої перші сильні враження від практичної роботи. «Це сталося днями, коли я отримала на свій телефон звичайну СМС від жінки, з якою працюю: “Танєчко, дякую Вам за підтримку! Син живий, вийшов на зв’язок з лікарні”. Ця жінка очікувала цей зв’язок з дитиною довгі 74 дні, а останні тижні ми були поряд з нею, щоб допомогти впоратися з її станом», — каже психолог нашої мобільної бригади.

Відповідальність та вміння справлятися з життєвими складнощами загартувалися в Тетяни не лише під час роботи в лікарні. Як поділилася дівчина, вона й сама з багатодітної родини, в якій п’ятеро дітей. Батько – тракторист, мати працювала на фермі та родині доводилося пережити багато важких моментів. Але, як каже Тетяна, вона безмежно вдячна за виховання характеру та дуже пишається, що усі без винятку брати та сестри отримали гідну освіту, працюють та мають можливість допомагати іншим.

Тетяна працює у проєкті надання психосоціальної допомоги, який ГО «Відповідальні громадяни» впроваджують у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та за фінансової підтримки USAID.

Більше новин