Мобільна бригада ГО: історія Наталі Овчаренко, яка допомагає змінювати життя під час війни
Ми, в команді ГО «Відповідальні громадяни», переконані, що для нас ніколи не стане буденністю вражатися можливостям людей. Їхнім вчинкам, стійкості, цілісності. Довготривала війна — це, в першу чергу, про витримку кожного з нас. Про можливість не зачерствіти й продовжувати бачити людей, які допомагають не зневірюватися.
На цих фото Наталя. Вона живе й працює у рідному Кривому Розі. До 2014 року була психологом і вихователькою в дитячому садочку. Після початку війни — волонтерка, яка зустрічала перших переселенців зі сходу України, приходячи до них із першою допомогою.



«Робили, що можемо в тій ситуації, — піклувалася про те, щоб усі були нагодовані, одягнуті й із дахом над головою. Потім різні гуманітарні програми підключилися, об’єднувалися з волонтерами, збирали кошти. Весь шлях гуманітарної діяльності пройшли на суворій практиці», — каже Наталя.
Вже понад рік весь отриманий досвід Наталя використовує у складі мобільної бригади ГО «Відповідальні громадяни». Завдання її команди — виїжджати до родин, які опинилися у складних обставинах. Як розповідає жінка, трапляються дуже важкі випадки — це сім’ї, в яких понад 10 дітей із особливими потребами, або родини, які залишаються в напівзруйнованих будинках, утративши надію. Ще важчі ситуації — коли діти втратили обох батьків і знаходяться від опікою дальніх родичів чи хресних батьків.
«Країна зараз охоплена такими людськими трагедіями, і, на жаль, щодня таких людей стає більше. Але ми намагаємося концентруватися на змінах, які бачимо в сім’ях із часом. На очах дітей, які загоряються, коли ми приїжджаємо, на вдячності батьків, яким іноді потрібно лише опертися на щиру людську підтримку», — ділиться Наталя.
Вона й сама мати трьох дітей. Молодший син — ровесник війни, зараз йому вже 11 років. Середня донька закінчує 11-й клас і не знає, що таке мирні шкільні роки. Замість цього — онлайн-заняття, бомбосховища, блекаути. Старшій доньці Наталі 26 років, і вона працює разом із матір’ю у мобільній бригаді ГО «Відповідальні громадяни». Дівчина закінчила магістратуру за спеціальністю «соціальний працівник». Відданий приклад матері став найкращим орієнтиром у виборі справи життя.
Наталя й її старша донька обидві дружини військовослужбовців. Усі чоловіки в родині з 2014 року захищають країну.
«Коли закінчиться ця війна, я дуже хочу зібрати разом усю нашу родину й побачити море», — каже Наталя.
Психолог Наталя Овчаренко працює у мобільній бригаді ГО «Відповідальні громадяни» у проєкті, якій реалузіється у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні.

Більше новин
-
Коли стратегія працює: як комунікації стають рушієм змін
Як зробити так, щоб стратегія не просто існувала на папері, а справді працювала — надихала, об’єднувала та вела вперед? Як будувати діалог із медіа, партнерами та спільнотою так, щоб за словами стояли дії, а за діями — зміни?
-
У 20 Просторах дружніх до дитини пройшли святкові заходи
До міжнародного Дня захисту прав дітей, який відзначається щороку 1 червня, ГО "Відповідальні громадяни" провели серію святкових заходів.
-
Мар’яна з Харкова: Як мобільні бригади соціальних працівників рятують родини від зневіри
Днями в Україні відзначили День працівників соціальноі сфери. Останні роки вони власноруч рятують людей від найважчого – зневіри, відчаю та бажання здатися. Саме та...
-
Продовжуємо допомагати родинам, які виїхали з гарячих точок Донецької області
Наразі, Авдіївська міська військова адміністрація передала нам надзвичайно приємні та теплі слова від людей. 920 родин з Авдіївки та Очеретино, більшість з яки...
-
«Відповідальні громадяни» розпочали роботу експертної групи освітян
ГО «Відповідальні громадяни» провели першу зустріч міжрегіональної робочої групи освітян, яка об’єднала 20 фахівців із різних регіонів України. Ініціатива стала відповіддю на виклики, з якими стикається сфера освіти в умовах війни, та спрямована на пошук ефективних рішень для подолання освітніх втрат.
-
Як соціальна допомога змінює життя: Історія родини Юлії з Кривого Рогу
«Ми потребували цього психологічного супроводу, бо якісь питання такі в нас були, з якими ми самі не знали що робити та самостійно знайти вихід», — зізнається Юлія. Підтримка UNICEF стала важливою для родини в найскладніші моменти.
-
Форум BRIDGE 2024: нові можливості для співпраці та розвитку громадського сектору
Форум BRIDGE 2024, що відбувся у Дніпрі, став важливою подією для обговорення викликів та перспектив громадського сектору на сході України. Захід, зібрав близько 25...
-
Увага! Розпочинаємо реєстрацію на тренінг
Громадська організація “Відповідальні громадяни” при партнерстві з Mercy Corps та фінасування Уряду Великої Британії запрошує освітян та педагогів взяти...