Мар’яна з Харкова: Як мобільні бригади соціальних працівників рятують родини від зневіри
Днями в Україні відзначили День працівників соціальноі сфери. Останні роки вони власноруч рятують людей від найважчого – зневіри, відчаю та бажання здатися. Саме таку відповідальність взяла на себе Мар’яна з Харкова, яка зараз працює в нашій мобільній бригаді з родинами, вимушеними залишити свої домівки через бойові дії.
«Сенс мого життя полягав у тому, щоб навчати майбутніх соціальних працівників бути на вищому рівні та якнайкраще виконувати свою роботу. Але масштаби трагедії зараз такі, що потребують усіх робочих рук на практиці, – говорить харків’янка Мар’яна. З початку вторгнення жінка, яка виховує трьох дітей, не залишила рідне місто. Окрім викладання у Харківській гуманітарно-педагогічній академії, Мар’яна почала власноруч допомагати людям через гуманітарні організації, а цьогоріч стала частиною команди «Відповідальних громадян».
Наша фахівчиня каже, що найбільше її вражає сила духу людей, які попри всі важкі обставини стають сильнішими. «Я працювала з матір’ю трьох дітей, яка є людиною з інвалідністю. Жінка рятувалася від окупації, доля чоловіка невідома, без вісті зниклий. У неї троє хлопців – дуже жвавих та розвинених. Молодшим близнюкам зараз всього 4 роки, і їм потрібно було спілкування з однолітками. Родина дуже згуртована, по дітях відчутно, як їм йде на користь середовище та заняття з фахівцями. А мати – дійсний приклад сили та мужності жінки, яка виховує гідних людей. Такі історії дійсно надихають».
Щомісяця Мар’яна з харківською командою проводить в середньому 60 індивідуальних та групових консультацій та охоплює допомогою 25 родин. В основному це переміщені родини з дітьми, які покинули свої домівки у Вовчанській та Куп’янській громадах. Каже, що до кожного випадку треба підходити суто індивідуально, виходячи з потреб родини. Адже іноді людям в першу чергу потрібна психологічна підтримка, а дітям послуги профільних спеціалістів, як-от психологів, логопедів, арт-терапевтів. Усі можливості залучати відповідних фахівців працівники наших мобільних бригад використовують за необхідності.
«Втоми від навантажень я майже не відчуваю! По-перше, тому що допомога людям та результати, які бачиш, надихають, а фахівці команди «Відповідальних громадян» щотижня проводять супервізіі, де займаються нашим розвантаженням. Це окрема важлива частина роботи, щоб ми в подальшому могли якісно виконувати свої обов’язки, — ділиться Мар’яна.
Як каже наша фахівчиня, вже зараз нам потрібно готуватися до післявоєнного відновлення, адже будь-яка війна має завершення, а готуватися до соціальних наслідків цієї війни ми маємо на практиці саме зараз.
«Буквально за кілька місяців до повномасштабного вторгнення я встигла отримати науковий ступінь доктора філософії в галузі соціальної роботи. Захищалася за темою саме підготовки мобільних бригад соціальних працівників та швидкого реагування. Ніхто тоді не міг подумати, що буду використовувати всю теорію на суворій практиці. Отже, тепер впевнена, що ми маємо ґрунтовно та фахово готуватися до наслідків, з якими доведеться працювати після війни, – наголошує Мар’яна.
Мобільні бригади працюють в межах проєкту “Посилення потенціалу громад у наданні основних послуг із захисту та життєстійкості в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях”, який реалізується ГО “Відповідальні громадяни” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансової підтримки USAID.
Більше новин
-
Надолужуємо освітні втрати на сході України
Освітні втрати дітей через війну — це виклик, з яким ГО «Відповідальні громадяни» почала працювати ще минулого року. У комплексі наших освітніх програм цей чутливий...
-
ЮНІСЕФ та ГО “Відповідальні громадяни” допомогли родині з Харкова розпочати нове життя
«Ми назвали сина Мирославом, тому що вірили, що коли він народиться, вже буде мир. Зараз йому вже 1,4 роки. Моїй старшій донечці Олександрі вже 5 років. З чоловіком...
-
Проводимо інноваційні заняття, щоб діти з особливими освітніми потребами могли наздогнати шкільну програму
З початку вересня ГО «Відповідальні громадяни» реалізує у громадах Дніпропетровської області проєкт, спрямований на допомогу учням у надолуженні освітніх втрат. Йде...
-
Розширюємо можливості у Просторах дружніх до дитини
Від багатьох родин ми дуже добре знаємо, як діти втомилися від онлайн-занять та які проблеми із засвоєнням шкільних предметів зараз виникають. Саме тому в щотижневі...
-
“Результати нашого дослідження стали свідченням поглиблення гуманітарних викликів”, – Енріке Менендес
Донеччина, Луганщина, Харківщина, Запоріжжя, Дніпро — це основна географія проживання людей, які відгукнулися на наше онлайн-опитування "Оцінка стану громад"
-
Понад 18 000 родин із дітьми охоплені програмою підтримки у прифронтових громадах
В межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який реалізує ГО «Відповідальні громадяни» родини з дітьми з Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Зап...
-
Волонтер: У Донецьку хочуть монополізувати гумдопомогу
Засновник ГО “Відповідальні громадяни” Енріке Менендес про причини та наслідки гуманітарної кризи на Донбасі в детальному інтерв’ю Deutsche Welle....
-
Розпочали співпрацю з пришкільними дитячими таборами
Психологи та арт-терапевти ГО «Відповідальні громадяни» проводять різноманітні заходи, спрямовані на оздоровлення та покращення ментального здоров'я.