12 км до фронту: підтримка для тих, хто її потребує
У прифронтових громадах Донеччини команда ГО «Відповідальні громадяни» проводить реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу. Це частина проєкту “Місцева, інклюзивна та різнобічна екстрена допомога населенню, яке постраждало від війни в Україні”, що виконується у партнерстві з Mercy Corps за фінансової підтримки уряду Великої Британії.
Допомога вже досягла мешканців Миколаївської та Добропільської громад. Наразі триває реєстрація у Криворізьких та Лиманських громадах.
«Ми працюємо там, де вже немає зв’язку, електрики, водопостачання. Люди живуть у зруйнованих будинках або укриттях. В них дуже обмежені можливості до медичних послуг, ліків та продуктів харчування, які доставляються у міста гуманітарними організаціями за можливістю. Але ми до них приїжджаємо. І для мешканців таких прифронтових громад – це стає першою можливістю отримати фінансову підтримку, — зазначає проєктний менеджер Кирило Маслахов.
Чому обрано грошову допомогу?
У воєнний час це найпрактичніший і найгідніший спосіб підтримки. Кожна сім’я має унікальні потреби — від ліків до продуктів чи дитячого одягу. Грошова допомога дозволяє самостійно вирішувати пріоритети, зберігаючи почуття гідності та контролю.
«Зазвичай до нас звертаються люди, які втратили дім, дохід чи доступ до лікування. Для багатьох це перша підтримка, і вона справді рятує життя», — ділиться представниця команди реєстраторів. Розмір виплати становить 10 800 грн на особу. Пріоритет надається вразливим групам: багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю, самотнім батькам та особам похилого віку та іншим.
«Кожен день ми стикаємося з викликами, але наша мета — забезпечити гідність і надію. За кожною реєстрацією стоїть людська історія», — підкреслює команда.


Більше новин
-
“Зараз допомога – це більше, ніж допомога. Це надія” – жителька Авдіївки Ольга СергіївнаОльзі Сергіївні цього року виповнилося 72 роки. Понад 40 років вона пропрацювала на Авдіївському коксохімічному заводі. Останні 25 – в управлінні капітального ...
-
Важлива підтримка: Історії людей, які отримали допомогу під час війниВ рамках проєкту надання багатоцільової грошової допомоги, ГО "Відповідальні громадяни" разом із партнерами допомогли сотням людей, які постраждали від війни.
-
Увага: реєстрація на тренінги вже закритаПросимо звернути увагу, що, відповідно до умов проєкту, участь у тренінгах можуть брати лише особи, які ще не проходили навчання від ГО «Відповідальні громадяни» за підтримки ЮНІСЕФ у 2023-2024 роках.
-
Зміцнення партнерств: обговорили зміни та досягнення у сфері соціальних послуг у 2024 роціРегіональна координаторка ГО «Відповідальні громадяни» Оксана Іватіна взяла участь у заході для імплементаційних партнерів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який став ключовою платформою для обговорення досягнень і змін у сфері соціальних послуг для дітей та сімей у 2024 році.
-
In bomb shelters, homeless of Donetsk prepare for cruel winterLittle help is being given, by rebels or by Kiev, to those driven from homes“We hand out food, medicine, soap, blankets and heaters to people who have electricity. But for people whose houses have been badly damaged or destroyed, we n...
-
«Відповідальні громадяни» долучилися до Форуму підтримки сімейних форм виховання у Кривому РозіЗахід став важливою платформою для обговорення шляхів, як кожна дитина може зростати у турботливому родинному колі, а не в умовах інституційного догляду.
-
Партнерство заради розвитку: новий етап роботи з ВПО на ЧеркащиніГО «Відповідальні громадяни» долучилися до засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Черкаські обласній військовій адміністрації. Участь у зустрічі взяла проєктна менеджерка організації Оксана Іватіна.
-
Допомога продовжує надходити до прифронтових регіонівЗавдяки нашим партнерам — Гуманітарна Нова пошта — ми відправили чергову партію підтримки до центрів психосоціальної допомоги у Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях.