«У дітей повертається мотивація до навчання», — вчителька історії з Кривого Рогу
«Перші результати вражають», — каже Тетяна Василівна, яка викладає історію в Кривому Розі.
У вересні в громадах Дніпропетровської області стартували заняття з надолуження освітніх втрат. Можливість наздогнати шкільну програму відкрита для школярів від 6 до 17 років, які не змогли повністю отримати знання через війну.
«Ми майже два роки навчали дітей онлайн, ще з часів пандемії. Потім — повномасштабне вторгнення. Багато родин евакуювалися, не було змоги приділяти достатньо часу повноцінному засвоєнню шкільної програми, і це, звісно, дуже відобразилося на дітях: на їхніх результатах навчання, загальному розвитку, а також на здатності будувати причинно-наслідкові зв’язки», — каже Тетяна Василівна, вчителька історії в школі Кривого Рогу.
Зараз Тетяна збирає групи до шести учнів кілька разів на тиждень, щоб підтягнути дітей 7-х, 8-х та 9-х класів. Програма з надолуження освітніх втрат у громадах Дніпропетровської області стала можливою за фінансової підтримки уряду Фарерських островів.
«Мій пріоритет — щоб діти були повністю залучені. Тому засвоєння матеріалу ми проводимо через особистий досвід, конкурси, історичні брейн-ринги. Це дає дуже потужний ефект. У дітей повертається азарт до отримання нових знань і справжня зацікавленість у темах», — підкреслює Тетяна.
Вчителька наголошує, що через події останніх років у дітей, які навіть уже вивчали певні теми, виникають проблеми із засвоєнням матеріалу. Усі ці проблеми Тетяна Василівна зараз долає на позакласних інтенсивах.
«Перші результати вже вражають. А найближчим часом ми разом спланували навіть відвідати історично-краєзнавчий музей міста. Це надзвичайно корисний досвід для засвоєння теоретичного матеріалу, якого нас позбавляє війна. Звісно, безпекові питання — насамперед: музей обладнаний укриттям на випадок тривоги», — підкреслює Тетяна Василівна.
Catch-up-класи працюють у громадах Кривого Рогу та Марганцю до кінця року. У рамках цієї програми, яку реалізує ГО “Відповідальні громадяни” діти зможуть покращити знання з усіх основних шкільних предметів, підготуватися до іспитів або подальшого навчання у вищих навчальних закладах.


Більше новин
-
-
Родина, яка постраждала від бойових дій, отримала підтримку та допомогу
Тетяна з чоловіком та 15-річним сином проживає в 10 кілометрах від активних бойових дій, в селі Покровського району на Донеччині. Своє життя вони присвятили допомоз...
-
Реєстрація на грошову допомогу для мешканців Дружківки. UPD Завершена
До уваги мешканців Дружківської громади Донецької області, які раніше не отримували допомоги від нашої організації. В межах проєкту «Місцева, інклюзивна та різнобіч...
-
Працівники ГО “Відповідальні громадяни” пройшли HEAT-тренінг – курс із виживання та реагування у зонах підвищеного ризику
Працівники ГО “Відповідальні громадяни” завершили чотириденний інтенсивний HEAT-тренінг (Hostile Environment Awareness Training), створений для підготов...
-
Провели читання коміксів про Пса Патрона на базі Просторів дружніх до дитини
ГО "Відповідальні громадяни” роблять перші читання на базі наших Просторів дружніх дитини, які ми відкрили у спільному проєті з Дитячим фондом ООН (Юнісеф)
-
Розпочали співпрацю з пришкільними дитячими таборами
Психологи та арт-терапевти ГО «Відповідальні громадяни» проводять різноманітні заходи, спрямовані на оздоровлення та покращення ментального здоров'я.
-
Diplomacy fails the folk on the edge
Responsible Citizens delivered aid to “red zone” areas which others deemed too dangerous. The foundation’s 12kg package of essentials like salt, sugar, pasta and fl...
-
ГО «Відповідальні громадяни» увійшли до складу Національного освітнього кластеру
Міністерство освіти і науки України, міжнародні організації, донори та партнери України разом із громадським сектором працюють на єдиній платформі, щоб подолати серйозні виклики, які принесла війна.