Арт-терапія як шлях до відновлення: Як Альона допомагає дітям через творчість



На цих фото — Альона, арт-терапевтка з нашої команди, яка працює на півночі Донецької області.
У складі мобільної бригади вона виїжджає до родин, щоб проводити заняття, спрямовані на розвантаження нервової системи дітей будь-якого віку, а також займатися спеціальними вправами для покращення їхнього психоемоційного стану.
«Дітям зараз цікаво все! Вони неймовірно скучили за спілкуванням, компанією, захоплюючими іграми. Одним словом, за всім тим, що є у звичайному мирному дитинстві. Тож ми намагаємося зробити все можливе, щоб організувати їхній час так, аби вони відчули хоча б частинку цього дитинства, навіть у таких умовах», — ділиться Альона.
Як соціальна педагогиня за фахом, Альона все своє життя працює з дітьми у різних дитячих садках. Зараз, у гуманітарній сфері, арт-терапевтка працює разом із чоловіком, який має багаторічний досвід у громадських організаціях та міжнародних проєктах. Тож зробити допомогу людям своєю професією стало родинним вибором.
У 2022 році їм самим довелося пройти всі складнощі евакуації. Через рух фронту Альона з родиною спочатку опинилася в Осколі на Харківщині, а потім — у Хмельницькій області, де на волонтерських засадах почала допомагати родинам із дітьми, яких розселили у гуртожитку при місцевому училищі.
Сьогодні родина повернулася до Ясногірки поблизу Краматорська. Їм вдалося відновити зруйнований під ворожим обстрілом будинок і продовжити працювати вже в рідній Донецькій області, де люди зараз найбільше потребують допомоги.
«Для мене важливо, що я можу повернути радість у дитячі очі. Знаєте, ми дуже часто практикуємо казкотерапію, — розповідає Альона. — Разом із дітьми вигадуємо героїв, створюємо сюжети та малюємо цілий світ. Це стовідсотково успішна практика, яка працює поза будь-яким віком! Коли я бачу, як діти вірять у своїх героїв і у свої сили, я знаю, що моя робота справді має сенс».
Проєкт, у якому працює Альона, реалізується ГО «Відповідальні громадяни» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за фінансової підтримки USAID.
Більше новин
-
Відповідальні громадяни створюють робочу групу освітян
Ми шукаємо однодумців, які поділяють наше переконання у важливості безперервного навчання.
-
Робимо психосоціальну підтримку для дітей доступною
В селах Новоюлівка та Авдотівка Софіївської громади на Дніпропетровщині наразі проживає понад 80 родин з дітьми. Більшість з них потребує психосоціальної підтримки....
-
Психологічна підтримка родин з дітьми: досвід Запоріжжя
Психологи ГО «Відповідальні громадяни» у співпраці із Запорізьким міським центром соціальних служб проводять комплексну роботу для підтримки родин із дітьми. Для ко...
-
Проводимо опитування освітян
Прагнемо почути про виклики, з якими зараз стикаються працівники освітньої сфери, щоб створити підтримуюче середовище для всіх.
-
ГО «Відповідальні громадяни» увійшли до складу Національного освітнього кластеру
Міністерство освіти і науки України, міжнародні організації, донори та партнери України разом із громадським сектором працюють на єдиній платформі, щоб подолати серйозні виклики, які принесла війна.
-
Анонс: запрошуємо взяти участь у тренінгах із soft skills та business skills
Запрошуємо взяти участь у тренінгу “Навички успішної реалізації: формування soft skills та business skills в освітньому просторі”. Дати та місце проведе...
-
Понад 10 тисяч людей стали учасниками нашого освітнього проєкту
Проєкт ГО «Відповідальні громадяни» та World Vision International триває. Різними освітніми програмами мають бути охоплені понад 15 тисяч підлітків, молоді та дорослих людей.
-
Допомога, яка змінила змінила життя родини з Дружківки: історія Аріни
Аріна з міста Дружківка, що в Донецькій області, ділиться своєю історією про те, як отримана грошова допомога від ГО «Відповідальні громадяни» стала для її родини рятівним рішенням.