Источник - http://vse-temu.org/wp-content/uploads/2015/03/685701.png
Безоплатна правова допомога переселенцям
03.02.2017
Источник - http://ihelper.info/wp-content/uploads/2017/02/posobiya-detyam-sirotam-v-buryatyi.jpg
Дети-сироты будут получать социальную помощь до 23 лет
16.02.2017

Грошова допомога при народженні дитини

Помощь при рождении ребенка

Відповідно до статті 3-ї Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», одним з видів державної допомоги є допомога при народженні дитини. Грошова допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає з дитиною.

Для призначення виплати впродовж 12 місяців з дня народження дитини один із батьків або опікун повинен звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання з такими документами:

-заява на отримання допомоги;
-паспорт;
- свідоцтво про народження дитини і копія свідоцтва.

Опікун, окрім цього, повинен додатково подати рішення про встановлення опіки над дитиною.

Складніша ситуація, якщо дитина народилася на території, непідконтрольній уряду України. В такому разі батьки або опікуни насамперед повинні отримати свідоцтво про народження дитини українського зразка. Для цього батьки чи опікуни повинні виїхати на територію, підконтрольну Україні, та встановити факт народження дитини через суд. Заяву про встановлення факту народження дитини можна подати в будь-який суд на підконтрольній частині України незалежно від місця проживання заявника.
Докладніше про це читайте тут.

Потім на підставі рішення суду один з батьків чи опікун звертається до органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) для отримання свідоцтва про народження дитини. Відповідно до затверджених Мін’юстом «Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань державної реєстрації актів цивільного стану», державна реєстрація народження, коли суд виніс рішення, проводиться в РАЦС за місцем ухвалення рішення суду в той день, коли копія рішення надійшла в цей РАЦС. При цьому законодавство дозволяє заявникові, який має рішення суду на руках, зареєструвати народження дитини в будь-якому РАЦС на території України і отримати свідоцтво про народження в той самий день, коли він звернувся із заявою.

Після отримання свідоцтва про народження, тепер уже з усіма необхідними документами, можна звертатися до органів соцзахисту для призначення допомоги.

Зрозуміло, що ці процедури можуть потребувати часу. Якщо ж батьки чи опікуни не встигли подати заяву про призначення допомоги протягом 12 місяців від дня народження дитини, то вони можуть звернутися до суду з вимогою продовжити строк на звернення до органів соцзахисту для призначення грошової допомоги, обгрунтувавши причину такого продовження.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *